Styrelsen

Styrelsen för klubben 2017

Ordförande

Mikael Davidsson

Glömsjö 4 570 12 Landsbro

0706-44 17 38

mikael@smalandstaxklubb.se

 

 

Sekreterare

Elisabeth Karlsson

Gissebo Kronoborg 590 91 Hjorted

0490-620 44 / 0706-63 14 13

elisabeth@smalandstaxklubb.se

 

 

Vice ordförande

Birgitta Wanhainen

Mossebo Björklunda 573 99 Tranås

0140- 320 13

wanhainen@smalandstaxklubb.se

 

 

Kassör

Marie Jacobsson

Nässja Nyagärde 568 92 Skillingaryd

0370-69 00 64 / 0705- 21 98 20

marie@smalandstaxklubb.se

Övriga ledarmöter

Kjell Johansson

Kushagsvägen 7 383 35 Mönsterås

070-655 84 41

kjell@smalandstaxklubb.se

 

Bernt Ivarsson

Bergsliden 2 571 64 Sandsjöfors

0380-37 51 07 / 076-134 09 00

bernt@smalandstaxklubb.se

 

Filip Österlind

Järnvägsgatan 30 33375 Reftele

073-0840334

filip@smalandstaxklubb.se

Joakim Grahn

Kvarngatan 6 360 72 Klavreström

070-890 04 99

jocke@smalandstaxklubb.se

 

 

Ulrika Hemmingsson

Nämndemansgården Hökhult 125

593 71 Ankarsrum

0492- 450 60 / 073 -036 34 80

ulrika@smalandstaxklubb.se

Övriga poster

Lokalt avelsråd

Kurt-Arne"Kula" Svensson

Smitterstad Norrgården

594 91 Gamleby

0493 240 00 / 0706958334

kurt-arne@smalandstaxklubb.se

Valberedning

Birgitta Glans

Stallgatan 1D 565 31 Mullsjö

0392-120 40 / 0706-86 23 40

birgitta@smalandstaxklubb.se

Fredrik Persson

070-620 48 70

fredrik@smalandstaxklubb.se

Jörgen Fransson

070-581 02 73

jorgen@smalandstaxklubb.se

Om oss

 

Vi är Svenska taxklubbens näst största lokalklubb med över 500 medlemmar i Jönköping och Kalmar län.

 

 

Din åsikt är viktig

 

Har du tips/råd om förbättringar på hemsidan, tveka inte på att kontakta oss.

 

 

E. web@smalandstaxklubb.se

W. www.smalandstaxklubb.se

Copyright @ All rights reserved